قوانین / مسئولیت

شرایط کلی ارائه خدمات

2تا نکته که حتما باید بدانید :

1. سایر بندهای ذکرشده در این صفحات، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات تنــ پی است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران تنــ پی و سایت تنــ پی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی تنــ پی ، تنظیم و تدوین‌شده است. بر اساس سیاست امنیت اطلاعات تنــ پی ، چنانچه تنــ پی تصمیم به اعمال تغییرات در سیاست امنیت اطلاعات و یا قوانین باشد، می‌بایست یک ماه قبل از اعمال تغییرات کاربران را از طریق نمایش هشدارها در وب‌سایت، مطلع سازد. لازم است کاربران نیز هرچند وقت یک‌بار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانین همواره از طریق آدرس TenPay.Ir/terms.html امکان‌پذیر خواهد بود.

 

2. تنــ پی از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس (TenPay.Ir) است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می‌شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس TenPay.Ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.

 

توجه: لطفاً تمامی بندها را بصورت کامل بخوانید. ( آخرین اصلاحیه : 1395/03/30 )


۱- تنــ پی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. چنانچه پذیرنده اقدام به ارائه محصولات غیر قانونی کند در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات حساب برای رسیدگی در اختیار مسئولین قرار می گیرد.

 

۲- تنــ پی هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات ارائه شده در سایت پذیرنده ندارد.

 

۳- استفاده از خدمات در وب سایت های که محتوای غیر قانونی ، غیر اخلاقی ، مبتذل ، توهین آمیز ، تهدید کننده ، افترا آمیز و همچنین توهین به نژاد و دسته خاصی از مردم کرده باشند غیرمجاز بوده در صورت استفاده، هیچ گونه مسئولیتی متوجه تنــ پی نخواهد بود.

 

۴- استفاده از خدمات تنــ پی، برای خريد و فروش کالاهای زير، مجاز نمي باشد و در صورتی که پذیرنده از درگاه تنــ پی برای موارد زیر استفاده کند حساب وی مسدود و هیچ گونه تسویه حسابی (پرداخت وجه محصولات پذیرنده) صورت نخواهد گرفته شد: اموال غیرمنقول , کارت‌های بخت‌آزمایی ، قمار و شرط‌بندی , انواع فیلترشکن و موارد عبور از فيلترينگ جمهوری اسلامی ايران,کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعايت نمي کنند (خلاف قوانين کپی رايت) , کالاهایی که به تاييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ايران نرسيده باشند , سیگار و سایر مواد دخانی , مواد مخدر و روان‌گردان , مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور , انواع سلاح‌های گرم و سرد , کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است , کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد , کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است , کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است , کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند , کالاهای قاچاق , کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات كشوري و لشكري.

 

۵- چنانچه محتوا و سرویس های ارائه شده در سایت پذیرنده در فهرست مصادیق مجرمانه که در سایت ساماندهی و پیوندها وجود دارد لیست شده باشد، غیرمجاز بوده و مسئولیت آن به عهده پذیرنده می باشد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح، اطلاعات پذیرنده در اختیار مسئولین قرار خواهد گرفت .

 

۶- امکان افتتاح حساب برای افراد زیر 18 سال وجود ندارد.

 

۷- پذیرندگان می بایست در حفظ اطلاعات کاربری خود کوشا باشند در غیر این صورت تنــ پی مسئولیتی در قبال این مسئله نخواهد داشت.

 

۸- اگر هرگونه خسارت ، جریمه ، مجازات و یا مسئولیت های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل پذیرنده شود باز پرداخت و جبران آن تماما بر عهده خود پذیرنده بوده و تنــ پی هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نمی شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود تنــ پی شود ، پذیرنده خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق براورد هایی که در تنــ پی انجام می گیرد است.

 

۹- استفاده از خدمات تنــ پی برای  پذیرندگان به منزله قبول آنها می باشد .

 

۱۰- قوانین و شرایط در هر زمان با اطلاع قبلی ( یک ماه ) می تواند توسط تنــ پی تغییر کند و ملاک و معیار آخرین قوانین موجود در همین صفحه می باشد و نیز پذیرندگان موظف به رعایت آنها می باشند.

 

۱۱- در صورتی که پذیرندگانی محصولاتی برخلاف قوانین سایت با عناوین دیگری به فروش برساند در صورت احراز تخلف علاوه بر مسدود سازی درگاه و حساب کاربری کلیه مسئولیت های تخلف مربوط به پذیرنده می باشد و تنــ پی هیچ تعهد و مسئولیتی در این قبال متعهد نمیگردد .

 

۱۲- سايت های پذیرفته شده توسط تنــ پی که از خدمات این سایت استفاده مي کنند، دارای سياست امنيت اطلاعات و قوانين خاص خود می باشند. لذا تنــ پی از کاربران خود می خواهد قبل از هرگونه خريد از اين وب سايتها قوانين و سياست امنيت اطلاعات آنها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خريد اقدام کنند. چرا که در صورت سوء استفاده های احتمالی، مسئوليتی بر عهده تنــ پی نیست.

 

۱۳- تنــ پی می تواند با هر یک از مشتریان پذیرندگان ارتباط برقرار نماید و پذیرندگان می بایست اطلاعات شخص مورد نظر را در اختیار مدیریت تنــ پی قرار دهند.

 

۱۴- تنــ پی می تواند از هریک از پذیرندگان خود درخواست آدرس فروشگاه و آدرس های متصل به فروشگاه را نماید و پذیرندگان موظف اند اطلاعات دقیق و صحیح را در اختیار مدیریت تنــ پی قرار دهند و در غیر این صورت درخواست تسویه انجام نخواهد شد.

 

۱۵- هيچ پذیرنده ای حق واگذاری حساب کاربری خود به فرد يا شرکت ديگر را ندارد. بديهی است در صورت تخلف، مسئوليت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد يا شرکت ثبت شده در سیستم مي باشد .

 

16- سقف انتقال شتاب روزانه ۳ میلیون تومان می باشد و افزایش این مورد فقط در صورت جایگیری آن در شبکه بانکی طبق اطلاعیه های بانک مرکزی مقدور خواهد بود در غیر اینصورت تنــ پی می تواند درخواست های پذیرندگان را در صورت عدم امکان تسویه شتابی برای پذیرندگانی که درخواست کارت به کارت داده اند به صورت پایا انتقال دهد.

 

17- پذیرندگان تنــ پی که به عنوان فروشنده فعاليت مي کنند، موظفند نسبت به ارسال کالا و يا ارائه خدمات فروخته شده از طريق اينترنت رسيد اخذ نمايند و آرشیو جداگانه ای جهت نگهداری تاييديه مشتری، در خصوص کالا يا خدمات تحويل داده شده داشته باشند. بديهی است که هرگونه مسئوليت، در زمينه کيفيت يا کميت کالای ارائه شده و نيز ارسال آن بر عهده فروشنده می باشد و در صورت اعلام مشتری مبني بر عدم دريافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسيد دريافت شده از سوی مشتری مي باشد.

 

18- تنــ پی از کاربران خود مي خواهد، چنانچه قوانين فوق را قبول داريد نسبت به عضويت در سايت اقدام کنيد و چنانچه مايل به ادامه فعاليت نيستيد درخواست حذف حساب کاربری خود را از طريق بخش تماس با مدیریت اعلام کنيد.

 

19- فهرست مصادیق محتوای مجرمانه

 

سیاست امنیت اطلاعات

پیمان رازداری تنــ پی

 

نگاه کلی :

لازم است سرويس تنــ پی به منظور کاهش کلاه برداری، از اعضاء خود اطلاعات خودشان و اطلاعات حساب بانکی مورد استفاده در سرويس تنــ پی را درخواست کند. لازم است کاربران سرويس تنــ پی، اطلاعات درخواستی اين سرويس را در اختيار ما قرار دهند.
با رضايت و موافقت با موارد سياست امنيت اطلاعات، شما در حقيقت رضايت و موافقت خود را برای کمک به ما در پردازش اطلاعات شخصی خود، برای اجرای هر چه بهتر سياست امنيت اطلاعات، اعلام کرده ايد.
اين سياست، امنيت اطلاعاتی که ما جمع آوری ميکنيم را مشخص و نحوه استفاده از اين اطلاعات را توضيح ميدهد. تنــ پی، امنيت اطلاعات شخصی شما را به شدت محفوظ نگاه داشته و از اطلاعات شخصی شما فقط در رابطه با شرايط سياست امنيت اطلاعات استفاده ميکند. ما اطلاعات شخصی شما و يا ليستی از مشتريان خود را نه به شخص ثالثی ميفروشيم و نه برای مدتی در اختيار کسی ميگذاريم. هر چند تنــ پی در کشور جمهوری اسلامی ايران مديريت ميشود و تابع قوانين اين کشور است، در برخی شرايط خاص و دريافت دستور از مراجع ذيصلاح لازم است تا اطلاعات مورد نياز در اختيار مرجع ذيصلاح قرار داده شود.
لازم است سياست امنيت اطلاعات را هر چند وقت يکبار دوباره مرور کنيد. اين سياست، بر روی همه سايت هايی که از سرويس تنــ پی استفاده ميکنند، اجرا ميشود.
با پذيرفتن سياست امنيت اطلاعات و پذيرفتن بخش "موافقت سياست امنيت اطلاعات" در زمان افتتاح حساب، در حقيقت شما با آشکار شدن اطلاعات خود برای ما و استفاده ما از اطلاعات شخصی خود موافقت کرده ايد و ما را برای انجام موارد ذکر شده در سياست امنيت اطلاعات هدايت کرده ايد.
تمام موارد سياست امنيت اطلاعات اشاره به موافقت کاربر در زمان افتتاح حساب با جمله "با سياست امنيت اطلاعات تنــ پی موافقت ميکنم" دارد.
اگر با شرايط سياست امنيت اطلاعات مخالف هستيد، برای استفاده از سرويس تنــ پی، ثبت نام نکنيد.

 

تذکر تغییر اطلاعات :

اين سياست ممکن است برخی اوقات به دليل افزودن يک قابليت جديد به سرويس تنـــ پی و يا اجرای پيشنهادهای مشتريان، تجديد نظر شوند. ممکن است اين سياست را در هر زمانی با فرستادن نسخه جديدی از آن روی وبسايت اصلاح کنيم. شرايط نسخه اصلاح شده ای که روی وبسايت قرار ميدهيم در همان لحظه قابل اجرا است. همچنين اگر قصد تغيير سياست امنيت اطلاعات فعلی را داشته باشيم، یک ماه قبل از تغيير سياست امنيت اطلاعات شما را توسط قرار دادن هشدارهايي روی صفحه از بروز رسانی سياست امنيت اطلاعات سرويس خود، با خبر ميکنيم. بعد از قرار دادن اين یک ماه هشدار و آگهی در مورد تغيير، فرض می شود که شما با شرايط جديد سياست امنيت اطلاعات موافق هستيد. اگر با تغييرات ايجاد شده در سياست امنيت اطلاعات مخالف باشيد، ميتوانيد حساب خود را هر زمان که مايل باشيد، ببنديد. لطفا آدرس TenPay.Ir/privacy-policy.html را برای مشاهده آخرين نسخه سياست امنيت اطلاعات مشاهده کنيد. برخی از صفحات سايت تنــ پی، شامل لينک هايي ميباشند که مربوط به سايت های ديگر است. اين سايت ها، شرايط سياست امنيت اطلاعات خاص خود را دارند و تنــ پی مسئول عملکرد اين سايت ها نيست. کاربرانی که اطلاعات خود را در اين سايت های اشخاص ثالث ثبت ميکنند بايد شرايط امنيتی آنها را کامل مطالعه کرده و سپس نسبت به دراختيار قرار گذاشتن اطلاعات شخصی و هويتی خود به آنها، اقدام کنند.

 

چه اطلاعاتی از شما جمع آوری می کنیم :

اطلاعات مورد نياز

برای افتتاح حساب در سايت تنــ پی، بايد نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس ايميل را وارد کنيد. در وارد کردن اين اطلاعات دقت کنيد چرا که تنــ پی اطلاعات وارد شده را بررسی و از صحت آنها اطمينان حاصل ميکند. ممکن است تنــ پی از شما کپی مدارک هويتی (شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی) را درخواست کند و يا با شماره تلفن شما تماس حاصل کند و يا کد تاييد 10 رقمی را به وسيله پست به آدرس شما ارسال کند.  برای پرداخت درست توسط تنــ پی، بايد اطلاعات حساب بانکی خود (شامل شماره حساب و شماره کارت) را در اختيار ما قرار دهيد. لازم است تا حساب های اعلام شده با نام فرد عضو شده در سيستم مطابقت داشته باشد. ممکن است تنــ پی از شما کپی کارت اعتباری يا مالی ثبت شده در سيستم را درخواست کند. اين کار به منظور جلوگيری از استفاده از کارت های الکترونيکی سرقت شده در سيستم تنــ پی به کار ميرود. اين عمليات ممکن است برای تراکنش های ورودی و خروجی اجرا شود و چنانچه مالکيت کارت الکترونيکی انجام دهنده تراکنش ورودی برای تنــ پی احراز نشود وجه ورودی به سيستم را به کارت مبدا برگشت خواهد زد. همچنين تنــ پی برای دريافت وجه و افزايش اعتبار به صورت آنلاين شما را به صفحات وبسايت بانکها ارجاع ميدهد. لازم است سياست امنيت اطلاعات بانکها توسط شما مطالعه شود. ما همچنين از شما ميخواهيم که يک سوال امنيتی را وارد به آن پاسخ دهيد. اين سوالات به هنگام درخواست کلمه عبور جديد (در هنگام فراموش کردن آن) لازم است و به اين ترتيب هيچ کلاه برداری از حساب جاری شما انجام نخواهد شد. همچنين ما احتياج به برخی اطلاعات تجاری يا هويتی از شما داريم (برای برخی تراکنش های مالی بالا توسط تنــ پی) که اين اطلاعات به ما کمک ميکند از سوء استفاده های مالی جلوگيری شود و برخی قواين رعايت شود.

اطلاعات تراکنش ها

ممکن است زمانی که شما به کسی پول ميفرستيد و يا از کسی درخواست پول ميکنيد، ما سوال هايي از شما در مورد اطلاعات آن تراکنش بپرسيم؛ مثلا: نوع تراکنش (خريد کالا، خريد سرويس و يا انتقال وجه ساده) و آدرس ايميل و يا شماره تلفن شخص ثالث. همچنين وقتی شما برای مشتری ديگری از تنــ پی پول ميفرستيد ممکن است از شما برخی سوالات شخصی برای آن شخص ثالث پرسيده شود تا اين تراکنش کامل شود. اين اطلاعات همچنين ممکن است از جانب آن شخص برای ما نيز انتقال يابد و قابل دسترسی باشد. ما اين اطلاعات را برای تمامی تراکنش های شما در تنــ پی استفاده ميکنيم و همچنين اطلاعات را به پروفايتان اضافه ميکنيم تا در تراکنش های آينده تان مورد استفاده قرار گيرد. ما آدرس اينترنتی (آی پی آدرس) و برخی اطلاعات هويتی کامپيوتر يا وسيله ای که با آن به اکانت تنــ پی خود وصل ميشويد را جمع آوری ميکنيم تا تراکنش ها ممنوع و احتمالی را پيگيری کنيم.

اطلاعات شما از شخص ثالث

برای حفظ مشتريان خود از کلاه برداری های احتمالی ما اطلاعات شما را که در دست پردازنده های بانکی است را با اطلاعات شما تطبيق ميدهيم. ما در برخی از شرايط و در صورتی که مقدار زيادی پول توسط تنــ پی دريافت يا ارسال ميکنيد، يک بررسی را درباره شما و تجارت شما انجام خواهيم داد.

تاييديه های اضافی

اگر نتوانيم اطلاعاتی که شما به ما داده ايد را تاييد کنيم، يا اينکه شما درخواست دريافت يا پرداخت وجهی توسط چک به آدرسی غير از آدرس تاييد شده خود داشته باشيد، ما از شما ميخواهيم که اطلاعات اضافی (مانند کپی يک قبض برق يا تلفن جديد يا اطلاعات ديگری که ارتباط شما را با اين آدرس ثابت کند) را با ايميل برای ما بفرستيد و يا اينکه به سوالات ما به صورت آنلاين پاسخ دهيد تا بتوانيم اطلاعات شما را تاييد کنيم. اين کار در موارد نادر انجام خواهد شد.